Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

Diriliş Ertuğrul 4. Bölüm Fragmanı İzle 31 Aralık 2014

Diriliş Ertuğrul 4. Bölüm Fragmanı İzle  31 Aralık 2014,31.12.2014 Diriliş Ertuğrul 4. Bölüm yeni bölüm fragmanı izle ,31 aralık diriliş ertuğrul dizisi 4. bölüm neler olacak ,31.12.2014 Diriliş Ertuğrul 4. Bölüm özeti izle


TRT1 ekranlarında yayınlanan seyirciyi ekranlara kitleyen Diriliş-Ertuğrul Dizisi ;4. Bölümüyle 31 Aralık 2014 Çarşamba akşamı ekranlara gelecek. 

Diriliş Ertuğrul Dizisi 3. Bölüm de neler yaşanacak ; Süleyman Şah Göndoğdu'yu kurtarabilecek mi.

Kara Toygar'ın karşısına çıkan Süleyman Şah ne yapacak , Ertuğrul Gazi ve cenk arkadaşlar Kara Toygarı tuzağa düşürebilecek mi.

Kurdoğlu'nun oyunu ne olacak obanın başına geçebilecek mi tüm bu soruların cevabı 31 Aralık 2014 Çarşamba akşamı yayınlanacak olan Diriliş Ertuğrul Dizisi 4. Bölüm de cevabını bulacak arkadaşlarDiriliş "Ertuğrul"


13. Yüzyıl… Dünya yeni kudretini arıyordu. Ve Anadolu, emperyallerin kavgaya tutuştuğu bir diyardı. 1071’de Türklerin girdiği bu topraklara şimdi, Haçlılar ve Moğollar da ortak olmak istiyordu. Akdeniz, Karadeniz, Balkanlar, Kafkasya ve Mezopotamya yeni sahibini arıyordu. İşte bu yangın yerinde, bizim hikayemizin kahramanı Ertuğrul da, 400 çadırlık obasına bir yurt arıyordu. Yıllardır yersiz ve yurtsuz kalan Kayılar, Ertuğrul’dan acılarına, çilelerine ve yolculuklarına son verecek bir yurt istiyordu. Ertuğrul, göğü çadır, yeri yatak eyleyerek zor bir mücadeleye talip oldu. Tapınak Şövalyeleri ve vahşi Moğollar onun en büyük düşmanlarıydı. Ertuğrul, ümitlerin tükendiği bir çağda nice zorluğa göğüs gererek, azmi ve sabrı sayesinde düşmanlarını yendi ve Kayı boyuna bir yurt verdi. Bu yurtta üç kıtada altı asır hüküm sürecek olan dünyanın en ihtişamlı devleti Osmanlı İmparatorluğu kuruldu. Bu muhteşem devletin sırrı da kahramanımız Ertuğrul’un hikayesinde gizliydi. Ertuğrul’un, İbn-i Arabi’den aldığı bu sır, onu adım adım hayallerine taşıdı. Ertuğrul, hayallerine giderken aslında dünyaya yeni bir medeniyet armağan etti. Temellerini attığı devlet, dünyanın kaderini değiştirdi. Biz de dünyanın kaderini değiştiren adamın destansı hikayesine, boyun eğmeyen karakterine, büyüleyici aşkına ve tüm insanlığa yetecek adalet duygusuna şahitlik edeceğiz. “Bu mücadelede casuslar, hainler ve şövalyeler; Bu yolculukta entrika, tehlike ve ölüm; Bu hikayede yoldaşlık, fedakarlık, cesaret ve yiğitlik; Bu destanda büyüleyici bir aşk var.
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]