Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

Filinta Dizisi Çelebi Rıza Kimdir ? Ceyhun Ergin Kimdir Biyografisi ?

Filinta Dizisi Çelebi Rıza Kimdir ? Ceyhun Ergin Kimdir Biyografisi ? Filinta Dizisi Çelebi Rıza karakterini kim oynuyor gerçek adı nedir,Filinta Dizisi Çelebi Rıza rolünde kim oynuyor gerçek ismi ne ,Ceyhun Ergin rol aldığı diziler hangi dizide oynadı


Filinta Dizisinde Çelebi Rıza Filinta Mustafa'ya yaptığı kalleşlikle ve kurdukları tezgahla Filinta Mustafa'yı Kadı'nın karşısına çıkarmışlardır.
FİLİNTA Bir Osmanlı Polisiyesi... Filinta, Osmanlı’nın temel gücü olan hukuka bir saygı duruşudur. Hikaye Galata Kadısı Gıyasettin Hatemi ve onun yetiştirdiği Galata Amiri Filinta Mustafa ekseninde geçer...Mustafa oldukça zeki, maharetli, yakışıklı bir gençtir. Kendisi gibi öksüz ve yetim olan en yakın arkadaşı Ali ile birlikte zaptiye olarak görev yapmaktadır.Kadı Gıyasettin ise, Simavnalı Bedrettin’in soyundan gelen bir aileye mensup, küçük yaşlardan itibaren Şam, Buhara, Kahire ve Konya’da eğitim görmüş bir kadıdır. Kalender ve soğukkanlı bir yapısı vardır. Damıtılmış bilgeliğini her sahnede bize gösterir.Ayrıca sarayda şehzadelere eğitim vermiştir. Sultan ile hoca- öğrenci ilişkisi vardır. Hikayemiz, Mustafa ve Ali’ye kurulan bir komplo ile başlar.

Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]