Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

Gönül İşleri Dizisi Yılmaz Karakteri Kimdir ? Timuçin Esen Kimdir Biyografisi ?

Gönül İşleri Dizisi Yılmaz Karakteri Kimdir ? Timuçin Esen Kimdir Biyografisi ? Gönül İşleri Yılmaz Karakterini kim oynuyor gerçek adı ne,Gönül İşleri Dizisi Yılmaz rolünü kim canlandırıyor gerçek adı nedir , Timuçin Esen biyografisi hayatı kaç yaşında ayrıca hangi dizilerde oynadı ve hangi dizilerde rol aldı hepsi bu sayfada sizlerle arkadaşlar .

Gönül İşleri dizisi Yılmaz Karakterini tanımaya devam ediyoruz arkadaşlar . Yılmaz Rolünde oynayan Timuçin Esen Biyografisi ve hangi dizilerde oynadı isterseniz ona bakalım ;

Servet'in babasından sonra sevmeye fırsat bulduğu tek erkek demiştik. Yılmaz da sevmek söz konusu olduğunda çok şanslı sayılmaz. Vaktiyle o kadar ünlü olmuştur ki, etrafında dolanıp duran ve sürekli değişen kızlar yüzünden birini sevmeye fırsat bulamamıştır. Futbolcu emeklisidir kendisi, milli takım formasını bile giymişliği vardır. Zamanında yeşil sahaların tozunu attırmıştır, hani talihi yardım etse dünya çapında bir futbolcu olacaktı belki de. Şimdilerde kır lokantası işletiyor. Jübileden sonra yapılabilecek en iyi şeylerden biri. İşgüzar bir yapıya sahiptir.Timuçin Esen Kimdir Rol Aldığı Diziler ;


Ankara Ted Koleji Mezunudur. Aslen Niğde'lidir. [kaynak belirtilmeli] Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nde iki yıl okuduktan sonra İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü'ne geçer. İtalya ve ABD'de de tiyatro eğitimi almıştır. Los Angeles’taki California Insitute of the Arts Üniversitesi’nde 7 yıl sinema - yönetmenlik üzerine master yapmıştır. Ayrıca ABD’deki ünlü oyuncu koçu Larry Moss’un öğrencilerinden biridir.

Öğrencilik yıllarında 'Çıkmaz Sokak' adında orta metrajlı bir film çekmiştir. Bu filmde Engin Günaydın ve Olgun Şimşek rol almıştır. Konusu varoşlarda geçen, değişik anlatımı olan filmin bir kısmı digital çekimle yapılmış, belgesel ağırlıklı bir filmdir. Türkiye’ye döndükten sonra, Gurbet Kadını dizisinde “Hakkı Ağa” rolüyle gönüllerde taht kuran oyuncu, dizi sonrasında Meltem Cumbul ve Şener Şen’le beraber Gönül Yarası adlı sinema filminde rol almıştır. Bu filmde; gözü kara, aşkı için dünyayı yakacak bir adam olan “Halil” karakterini canlandıran Esen, canlandırdığı bu karakterle 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ve SİYAD(Sinema Yazarları Derneği)'da“ En iyi Yardımcı Erkek oyuncu ödülünü almıştır.

Sonrasında yonetmenliğini Uğur Yücel'in yaptigi Yazı Tura adlı filmde asker rolünü canlandırmıştır. Hırsız Polis adlı dizide; ideallerinin peşinden giden, adaleti gerçekleştirmek için çalışan, kendini tümüyle işine adayan, ama ‘Mavi’ bir aşkla karşılaşan “Çınar” rolüyle izleyicilerin beğenisini toplamistir.Timuçin Esen bu rolüyle birçok ödül almıştır. 2006-2008 yılları arasında Melih Cevdet Anday'in eseri olan Mikado'nun Çöpleri isimli tiyatro oyununda rol almıştır. Sanatçı Tolga Örnek'in yönetmenliğini yaptığı Labirent filminde Meltem Cumbul'la tekrar kamera karşısına geçmiştir. Bu filmde Esen, Fikret adındaki bir istihbaratçıyı canlandırmıştır. Sanatçı bu rolüyle 17. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri töreninde Ayhan Işık Özel Ödülü'nü almıştır. Aynı zamanda bu rolüyle Uluslararası Madrid Film Festivali Yabancı Dilde En İyi Erkek Oyuncu dalında aday gösterilmiştir.

Ayrıca sanatçının 18.02.2011 tarihinde çıkardığı 'Mayhoş' adında bir albümü vardır.

Galip Derviş isimli dizinin jenerik müziğini seslendirmektedir. kaynak : vikipedia

Filmler
 • Senin Hikayen 2013
 • Kumun Tadı 2012
 • Labirent 2011
 • Gönül Yarası 2005
 • Yazı Tura 2003
 • Deliyle Geçen Gece 2003


Diziler
 • Gönül İşleri 2014
 • Vicdan Aralık 2013-Ocak 2014
 • Hırsız Polis 2005-2007
 • Gurbet Kadını 2003-2004

Post A Comment
 • Blogger Comment using Blogger
 • Facebook Comment using Facebook
 • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]