Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

Haşhaşiler Dizisi - Haşhaşiler Dizisi Oyuncuları Kimler

Haşhaşiler Dizisi - Haşhaşiler Dizisi Oyuncuları,Haşhaşiler Dizisi kimler oynuyor,Haşhaşiler Dizisi oyuncuları karakterleri ,Haşhaşiler Dizisi ne zaman başlayacak ,Haşhaşiler Dizisi ne zaman başlıyor ,Haşhaşiler Dizisi hangi kanalda haberini sizler için derledik arkadaşlar.

Kurtlar Vadisi'nin ekibi yeni bir dizi geliyor arkadaşlar  Selçuklu dönemini anlatacak olan Haşhaşiler Dizisinden ne zaman başlayacak ve hangi kanalda olacak daha netlik kazanmadı ama ; Haşhaşiler Dizisi şimdiden Sosyal Medyada konuşulmaya başlandı .

Hassan Sabbah'ın liderliğini yaptığı 'Haşhaşi'lerin teşkilatının da Selçuklular'a yönelik faaliyetlerinin de anlatılacağı dizinin oyuncu kadrosu sır gibi saklanıyor arkadaşlar .

Bakalım PANA Film Haşhaşiler dizisinin ardından ayrıca yeni bir filmlede karşımıza çıkacak.Haşhaşiler Dizisinin Konusu , Oyuncu Kadrosu netleşir netleşmez buradan sizlerle paylaşacağız.

Peki Haşhaşiler Kimdir ? 


Haşhaşiler (Arapça: حشیشیة‎ Haşhaşiyye ya da Arapça: حشاشون‎ Haşhaşiyyun), 1090 yılının Eylül ayında İsmaili din adamı Hasan Sabbah tarafından kurulmuş dini tarikat ve siyasi örgüt.


Tarikat, İsmaililik mezhebini temel alan Fatımi Devleti'nde dinsel bir hizipleşme sonucu ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkan iki koldan biri olan Nizariliğin temsilcisi olan Haşhaşiler önce İran sonra da Suriye'ye yayılmıştır. Kuşatılması ve ele geçirilmesi güç kaleler temelinde örgütlenmiş olan Haşhaşiler önemli kişilere yönelik suikastlere dayanan etkili bir askerî strateji geliştirerek Orta Çağ İslam dünyasında çok önemli ve farklı bir güç olarak ortaya çıkmıştır. Haşhaşiler ideolojik açıdan dönemin Sünni siyasî ve dinî çevrelerini, özellikle de Abbasi Devleti ve onun koruyucusu olan Büyük Selçuklu Devleti'ni düşman kabul etmiştir. Bununla birlikte Haşhaşilerin Haçlı devletlerini ve Moğol İmparatorluğu'nu hedef alan bazı saldırıları da olmuştur.[1]
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]