Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

Diriliş Ertuğrul Üstad-ı Azam Karakteri Kimdir ?

Diriliş Ertuğrul Üstad-ı Azam Karakteri Kimdir ? Levent Öktem Kimdir Biyografisi ? Diriliş Ertuğrul Üstad-ı Azam karakterini kim oynuyor gerçek ismi nedir ,Diriliş Ertuğrul Üstad-ı Azam rolünü kim oynuyor gerçek hayattaki adı nedir , levent öktem hayatı biyografisi rol aldığı diziler hakkında detaylar haberimizde arkadaşlar ..


TRT1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi yayınlandığı günden beri fırtına gibi esmeye devam ediyor. Bizde dizirehberi.org ailesi olarak Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncularını ve dizi karakterlerini tanımaya devam ediyoruz .Bunlardan biri Üstad-ı Azam karakterine can veren Levent Öktem Kimdir Rol aldığı diziler hakkında bilgiler derledik ..


Üstad-ı Azam Karakteri Kimdir ?


Tapınakçıların "Büyük Usta"sıdır. Hedefinde Kudüs ve Müslümanlara zulüm yapmak vardır. Temiz görüntüsünün altında büyük kin ve nefret besleyen bu karakter, komutan Titus ile birlikte binlerce Müslümanın hayatına son verecektir. Kudüs'ü ele geçirip orada bir Yahudi devleti kurmak için Titus'a söylediği meşhur "Türkler'le Selahaddin Eyyubi'nin torunlarını birbirine düşürdüğümüz gün Kudüs bizim olacak" sözünün sahibidir.


Levent Öktem Kimdir Hayatı Biyografisi Rol Aldığı Diziler; Levent Öktem (d. 1955, İzmir), Türk, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Ankara Devlet Konservatuarı mezunudur. 1979 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda çalışmaya başladı. 1980 - 1981 döneminde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda ögretim görevlisi olarak ders verdi. 1992 - 1994 yılları arasında Bilsak Tiyatro'da eğitmenlik yaptı.


1995 - 1997 arasında Almanya'da Theater An Der Ruhr'da oyunculuk yapıp birçok turneye katıldı. 2003 yılında Tiyatro Pera Güzel Sanatlar Tiyatro Bölümü'nde eğitim vermeye başaldı. 2006 - 2007 Sezonunda Nihat İleri ve Laçin Ceylan ile birlikte Bi Tiyatro'yu kurdu. 1982 yılından beri çeşitli sinema, televizyon ve seslendirme çalışmaları yapmaktadır. (vikipedia)

Levent Öktem Rol aldığı dizi filmler


Ben Onu Çok Sevdim : Mehmet Bahadır Er - 2013 - Muhsin Ertuğrul

Galip Derviş : Barış Pirhasan - 2013 - Profösör DR. Fırat
Canımın içi : Hakan Algül - 2012 - Hasan
Ölüm Çiçekleri - Saray Bosna : Metin Balekoğlu - Turgut Yasalar - 2008 - İvan
Tılsım Adası : Sevda Fırat Ak - 2007
Akümülörlü Radyo : Cem Özdemir - 2006 - Hüsetin
Sessiz Gece : Kartal Çidamlı - Ersoy Güler - 2005 - Abidin
Altın Saçlı Kız (Tv Filmi) : Bülent Özdural - 2002 - Cemal
Havada Bulut : Tarık Alpağut - 2002 - Kilise Papazı
Şahin (Tv Filmi : Aydın Bağardı - 1996 - Yavuz
Deniz Gurbetçileri : Ayhan Önal - 1991 - Aliş
Yarın Artık Bugündür : Hüseyin Karakaş - 1987

Preveze Öncesi : Metin Erksan - 1982 -
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]