Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

Kertenkele Azmi Karakteri Kimdir - Kertenekele İmam Azmi Kimdir

Kertenkele Azmi Karakteri Kimdir - Kertenekele İmam Azmi Kimdir,kertenkele dizisi azmi karakterini kim oynuyor gerçek adı ne ,kertenkele azmi rolünde kim oynuyor gerçek ismi ,Selahattin Taşdöğen biografisi kimdir hangi dizilerde oynadı 


Atv ekranlarında yayınlanan Kertenkele Dizisine tam anlamıyla usta yeni bir oyuncu dahil oluyor.

Oyunculuktaki başarılı performansıyla yıllardır seyircilerin beğenisini kazanan, şimdiye kadar birçok skeçte, sinema filmi ve dizide rol alan komedi ustası oyuncu Selahattin Taşdöğen, Kertenkele’nin oyuncu kadrosuna dâhil oldu.

Oyunculuktaki başarılı performansıyla yıllardır seyircilerin beğenisini kazanan, şimdiye kadar birçok skeçte, sinema filmi ve dizide rol alan komedi ustası oyuncu Selahattin Taşdöğen, Kertenkele'nin oyuncu kadrosuna dâhil oldu. Başrollerini Timur Acar ve Sera Tokdemir'in paylaştıkları sevilen dizi Kertenkele'de 11. bölümden itibaren ekranda olacak ünlü oyuncu Selahattin Taşdöğen, dizide Diyanet tarafından mahallenin camisine atanan imam "Azmi Bulut" karakterini canlandıracak. 
Başına sürekli aksilikler gelecek olan imam, aynı zamanda Kertenkele'nin de akıl hocası olacak.Ünlü oyuncu Selahattin Taşdöğen, diziye katılması ile ilgili düşüncelerini ise şöyle ifade etti: "İnsanlar tarafından sevilen böyle güzel bir projeye dâhil olmanın mutluluğunu yaşıyorum. "Kertenkele" dizisi, hayatımızın içinde var olan unsurları mizah yoluyla anlatan sevimli bir yapım. Yaptığımız işin, televizyon ekranlarında seyredenleri hem eğlendiriyor olması, hem de eğlendirirken düşünmeye sevk ediyor olması ise, bize ayrı bir mutluluk veriyor."

Kertenkele Dizisi Azmi Bulut (Selahattin Taşdöğen) Kimdir?
Oyunculuktaki başarılı performansıyla yıllardır seyircilerin beğenisini kazanan, şimdiye kadar birçok skeçte, sinema filmi ve dizide rol alan komedi ustası oyuncu Selahattin Taşdöğen, Kertenkele’nin oyuncu kadrosuna dahil oldu.

Oyunculuktaki başarılı performansıyla yıllardır seyircilerin beğenisini kazanan, şimdiye kadar birçok skeçte, sinema filmi ve dizide rol alan komedi ustası oyuncu Selahattin Taşdöğen, Kertenkele’nin oyuncu kadrosuna dahil oldu. Başrollerini Timur Acar ve Sera Tokdemir’in paylaştıkları sevilen dizi Kertenkele’de 11. bölümden itibaren ekranda olacak ünlü oyuncu Selahattin Taşdöğen, dizide Diyanet tarafından mahallenin camisine atanan imam Azmi Bulut karakterini canlandıracak.
Selahattin Taşdöğen 19 Temmuz 1951 tarihinde Erzurum’da doğmuştur. Babası köy enstitüsü öğretmeni idi.Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden 1986 yılında mezun oldu. Naci Taşdöğen ve Erkan Taşdöğen adında oyuncu olan kardeşleri vardır.
Selahattin Taşdöğen, aldığı eğitim doğrultusunda, resim, sanat tarihi ve turizm öğretmenliği de yapmaktadır.


Rol aldığı diziler
Kuruntu Ailesi
Burnumu keser misiniz
Çiçek Taksi
Çılgın Bediş
Uzaydan Adam Çıkmaz
Bücür Cadı
Mazlum
Ayrılsak da Beraberiz
Baldız Geliyorum Demez
Asayiş Berkemal
Toprağa kan düştü
Bizim Karakol
Ah be İstanbul
En son babalar duyar
Umutlar tükenmeden
Sevgili düşmanım
Ateşle Barut
Prenses Perfinya
Ramazan güzeldir
Düriyenin güğümleri

Filmleri
2013 – Komik bir aşk hikayesi
2013 – Dursun Çavuş
2013 – Küfür
2012 – Van Gölü Canavarı
2012 – Düşman Kardeşler
2012 – Oğlum bak git
2011 – Kardelen
2010 – Nene Hatun
2010 – Dürüye’nin güğümleri
2010 – Deli dumrul kurtlar kuşlar aleminde
2009 – 7 kocalı Hürmüz
2008 – Nekrüt
2008 – Kiralık oda
2004 – Bizim karakol
2003 – Şeytan bunun neresinde?
2001 – Vizontele
2000 – Mazlum
1999 – Ayrılsak da beraberiz
1993 – Şüpheci
1984 – Üç karışlık dünya
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]