Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

Serçe Sarayı Memduh Karakteri Kimdir - Serçe Sarayı Memduh Gerçek Adı

Serçe Sarayı Memduh Karakteri Kimdir - Serçe Sarayı Memduh Gerçek Adı,Serçe Sarayı Memduh Karakterini kim oynuyor gerçek ismi ,Serçe Sarayı Memduh Karakteri Turgay Kantürk Kimdir,Turgay Kantürk Biyografisi hayatı hangi dizilerde oynadı kaç yaşında 

Serçe Sarayı dizisi oyuncusu Turgay Kantürk dizide hangi rolde oynuyor? Serçe Sarayı dizisinde Memduh rolünü kim canlandırıyor? Turgay Kantürk'ün Serçe Sarayı dizisinde oynadığı Memduh karakter açıklması

Oyuncu
Turgay Kantürk
Rolü
Memduh
Karakter Açıklaması
Mahallemizin para babası, kimsenin gözünün yaşına bakmayan, insanların malını, evini barkını, ne pahasına olursa olsun elde etmek için uğraşan acımasız bir adamdır. Aynı zamanda da Kadir'in küs olduğu babasıdır. Kendileri, gençlik yıllarında sular seller gibi birbirine aşık olan Kadir ve Serçe'nin ayrılmasının müsebbibidir.


Turgay Kantürk Kimdir Vikipedia Biyografisi, (d. 1961, İstanbul), tiyatro yönetmeni, şair, yazar, oyuncu.

1990 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Tiyatro Bölümü, Oyunculuk ana Sanat Dalı'ndan mezun olan Kantürk, öğrencilik yıllarında çalışmaya başladığı Dormen Tiyatrosu ile profesyonel çalışma hayatına başladı. Aynı sürteçte bazı filmlerde yönetmen yardımcılığı ve oyunculuk yaptı. Haldun Dormen, Kenan Işık ve Gencay Gürün'ü asiste eden sanatçı, ilk şiirlerini 1981 yılında Oluşum dergisinde yayımladı. İzleyen zamanlarda Gösteri, Argos, Şiir Atı, Yasak Meyve, Sanat Olayı, Varlık, Türk Dili, Yazko Edebiyat gibi dergilerde şiir ve yazıları çıktı. 1991 yılında ilk kitabı İlk Gibi Son yayımlandı.

1991 yılında ilk yönetmenlik deneyimini yaşayan Kantürk, Bakırköy Belediye Tiyatrosu'nda Kahvede Şenlik Varı yönetti. BKM, Bakırköy Belediye Tiyatrosu, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Eskişehir Belediye Tiyatroları, Tiyatrokare gibi topluluklarda oyunculuk ve yönetmenlik yapmasının yanı sıra öykü de yazan yönetmen, bazı derglerin yayın yönetmenliğini yaptı. Sanatçı Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda oyuncu ve yönetmen olarak görev yapmaktadır.

Filmografi
Saçsaça Başbaşa (2004)
Benim Dünyam (2013)
Televizyon Dizi
Bana Artık Hicran De (2014)
Tatar Ramazan (2013) Ekrem Özturk

Kuzey Güney (2011-2013) - Ferhat
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]