Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

Yaz'ın Öyküsü Dizisi Yaz Karakteri Kimdir - Gerçek Adı (Ece Çeşmioğlu Kimdir)

Yaz'ın Öyküsü Dizisi Yaz Karakteri Kimdir - Gerçek Adı ,Yaz'ın Öyküsü Yaz rolünü kim oynuyor gerçek ismi ,Yaz'ın Öyküsü dizisi Yaz Ece Çeşmioğlu Kimdir ,Ece Çeşmioğlu kimdir ,Ece Çeşmioğlu biyografisi twitter adresi instagram adresi nereli,Ece Çeşmioğlu hangi dizilerde oynadı hangi dizilerde rol aldıEce Çeşmioğlu

Yaz
18 yaşında, dikkat çekici, otantik bir güzelliği olan, aykırı, tehlikeli, son söyleyeceğini ilk söyleyen, damarına basıldığı zaman gözü hiçbir şeyi görmeyen, hayattaki en büyük amacı kendi ayaklarının üzerinde, kimseye bağlı kalmadan durmak olan, alaycı yapısı ile asi bir genç kız. Annesi Umut ve babası Mert'i tanımamış; dedesi Doğu'nun, hastanede annesi Umut'a oynadığı oyunla kimsesiz kalmıştır. Yurtta en yakın arkadaşı Ekim'le aile gibi olan Yaz, Ekim'e annelik yapacak kadar da güçlü bir karaktere sahiptir. Aşık olduğu Ferhat'tan bile vazgeçecek kadar sever Ekim'i. Ferhat'ı kendisi de sevse de, Ekim'e bırakır arkadaşı için. Dışarıda asi, başına buyruk ve özgürlüğü için mücadele edebilecek olan Yaz'ın aslında iç dünyasında çok kırılgan ve duygusal bir kız çocuğu vardır.
Yaz bu içsel tutkularını, bloğuna yazdığı yazılarla açığa vurur. Bu bloğun yazarının aslında Yaz olduğunu kimse bilmez ve Yaz da bu edebi yeteneğinin farkında değildir. Yurt hayatı boyunca, aslında tanımadığı annesi Umut'un sunduğu; kayıpları bulup, ayrılmışları kavuşturan kült program "Umudunu Kaybetme"yi izleyen Ekim'e hep karşı çıkmış, asıl ailelerinin kendilerinden başkaları olmadığını söylemiştir. Umut'u, yaptığı program ile gerçekçi ve sahici bulmaz, onu hiç sevmez. En büyük motivasyonu bir gün kendi ayakları üzerinde, tek başına, özgür kalmak olan Yaz'ın hayalleri, istediği doğrultunun çok dışında gerçekleşirken; Yaz'ı yıllarca haberinin olmadığı anne ve babası ile karşılaştıracaktır. Yaz, birbirinden çok farklı karakterlere sahip olan anne ve babasını bir araya getirmeye çalışırken, bir yandan da onlara ebeveyn olmayı öğretecek ve bu sırada da üniversite yaşantısı ile yurtta kaldığı zamanlardan arkadaşları arasında kalıp; bunun çatışmasını yaşayacaktır.

Ece Çeşmioğlu  BİYOGRAFİSİ:

Ece Çeşmioğlu, 26 Kasım 1990 yılında İstanbul'da doğdu. Oyunculuğa, 2002 yılında "Çocuklar Duymasın"dizisi ile başlayan Ece Çeşmioğlu, 2005 yılında Kıvanç TatlıtuğSongül Öden ve Ekrem Bora'nın başrollerde oynadığı "Gümüş" dizisinde Özge karakterini canlandırdı. 2006'da ise "İki Aile" dizisindeki Ceren rolüyle tanınmaya başladı.
Ece Çeşmioğlu, son olarak "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" dizisinde Ayça karakterini canlandırdı.
TV
2012 - 2013 - Öyle Bir Geçer Zaman ki 
2011 - Firar
2009 - Ev
2008 - Eyvah Halam 
2006 - İki Aile
2005 - Gümüş
2005 - Nehir
2004 - Çocuğun Var Derdin Var
2002 - Çocuklar Duymasın
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]