Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

Bade İşçil Kösem Sultan Dizisinde Hangi Karakteri Canlandıracak ?

Bade İşçil Kösem Sultan Dizisinde Hangi Karakteri Canlandıracak ?,bade işçil muhteşem yüzyıl kösem sultan dizisi rolü,bade işçil kösem sultan dizisi


Bade İşçil, Kösem Sultan ile geri dönüyor

Oyuncu Bade İşcil, evliliğin ardından bıraktığı mesleğine ‘Muhteşem Yüzyıl-Kösem’ dizisiyle dönme kararı aldı.Son günlerde evliliklerinin üzerinde kara bulutlar dolaşan Malkoç Süalp-Bade İşcil çiftinin ayrılık nedenlerinden birinin ‘set özlemi’ olduğu ortaya çıktı. Çiftin boşanma aşamasına gelmesinde, İşcil’in dizi görüşmelerine gitmeye başlamasının etkili oldu. 


İşcil, evlilik kararıyla bıraktığını açıkladığı oyunculuğa merakla beklenen ‘Muhteşem Yüzyıl-Kösem’ projesiyle dönmek isteyince, eşiyle arası bozuldu. İşcil buna rağmen yapımcı Timur Savcı’yla görüşmeye devam ederken, son dizisi ‘Kuzey Güney’de kazandığının çok altında bir ücret teklif edilmesi görüşmelerin uzamasına neden oldu. TİMS, bölüm başı 10 bin liralık ücrette iyileştirmeye gidince İşcil projede yer almayı prensipte kabul etti.


Kösem Sultan dizisinin son transferi Bade İşcil oldu. Uzun zamandır ekranlardan uzak olan fakat eşiyle yaşadığı sorunlarla gündeme gelen Bade İşcil'in Kösem Sultan'daki rolüyle ilgili henüz bir bilgi yok.. Uzun süredir ekranlarda görülmeyen Beren Saat ve yakışıklılığıyla genç kızların hayranı olan Çağatay Ulusoy'dan başka bir sürpriz olmaz diye düşünülüyordu ki Bade İşcil sürprizi geldi. Eşiyle sorunları olan ve boşanamama sebebini "Kalacak yerim yok." şeklinde açıklayan Bade İşcil, Kösem Sultan'dan bölüm başına 10 bin lira alacak. Bade İşcil'in eşiyle sorununun temeli de güzel oyuncunun setlere dönme isteğiymiş.
KÖSEM SULTAN'DA YER ALACAK DİĞER İSİMLER
Böylece Kösem Sultan oyuncu kadrosuyla şimdiden reytingleri alt üst etmeyi garantiledi. Kösem Sultan'da yer alacağı iddia edilen diğer isimler ise: Beren Saat, Mete Horozoğlu, Fikret Kuşkan, Hülya Avşar, Yıldız Çağrı Atiksoy ve Erkan Kolçak Köstendil, Esra Dermancıoğlu, Alican Yücesoy, Aslıhan Gürbüz ve Çağatay Ulusoy
KÖSEM SULTAN KİMDİR?
1590 yılında doğan Haseki Kösem Sultan, Bosna beylerbeyi tarafından İstanbul'a kızlarağası olarak gönderilmiş, henüz 15 yaşındayken Sultan Birinci Ahmed'e haseki olmuş, zekasıyla padişahı etkisi altına almayı başarmış, bütün saraya hükmetmeyi erken yaşlarda başarmıştır. Osmanlı tarihinin en güçlü kadın sultanlarından bir olarak anılan Kösem Sultan'ın hayatı romanlara, tiyatro oyunlarına, opera eserlerine konu olmuştur. Oğulları IV. Murad ve İbrahim ile torunu IV. Mehmed döneminde uzun yıllar devlet yönetiminde etkili Kösem Sultan'ın saltanatı, IV. Murad'ın idareyi tam olarak ele almasına kadar sürmüştür ancak 4. Murat'ın genç yaşta ölümü üzerine Kösem sultan yeniden etkin hale gelmiştir. Osmanlı'nın en güçlü kadınları arasında anılan Kösem Sultan, torunu 4. Mehmed döneminde gelini, padişahın annesi Turhan Sultan tarafından boğdurularak öldürülmüştür. Bir dönemi etkileyen Kösem Sultan, Harem'de katledilen ilk sultandır.

Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]