Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

Poyraz Karayel Adil Topal Kimdir - Poyraz Karayel Adil Topal Karakteri Gerçek Adı

Poyraz Karayel Adil Topal Kimdir - Poyraz Karayel Adil Topal Karakteri Gerçek Adı,Poyraz Karayel Adil Topal hangi dizilerde oynadı gerçek ismi ,Poyraz Karayel dizisi Adil Topal rolünü kim oynuyor biyografisi

Poyraz Karayel dizisine yeni oyuncu

Kurtlar Vadisi ve Aşk-ı Memnu’daki oyunculuk performansıyla tanınan Recep Aktuğ yeni sezonda Poyraz Karayel kadrosunda olacak.

Başrollerini Burçin Terzioğlu, İlker Kaleli ve Muza Uzunlar’ın paylaştığı ve Limon Film-Hayri Aslan’ın yapımcılığını üstlendiği “Poyraz Karayel” sürprizlerle dolu bir sezon finaliyle ekran macerasına ara vermişti.

Kurtlar Vadisi, Kollama, Aşk-ı Memnu, Fetih 1453 gibi projelerde yer alan oyuncu-sanatçı Recep Aktuğ dizinin kadrosuna dahil oldu.

Aktuğ’un, Poyraz’ın babası Adil Topal karakterine hayat vereceği öğrenildi.

Recep Aktuğ Kimdir Biyografisi

İzmir Çeşme'de doğdu. İlk ve orta eğitimini İzmir'de tamamladı. Liseye devam ettiği 1973 yılında Anadolu Pop tarzında müzik yaptığı Gelenek adlı bir grubu vardı. İlk profesyonel çalışmasını da bu grupla İzmir Mogambo Gece Klubü'nde yaptı.
1974 yılında Şişli Siyasal Bilgiler Y.O'nda okurken Grup Stüdyo adlı bir gruba katıldı. Siyasal Bilgiler'de dört sene okuduktan sonra TM Devlet Konservatuarı'na kaydoldu. Eğitimi süresince pazarlamacılık, grafikerlik gibi işlerde de çalıştıktan sonra arkadaşı Tufan Aksoy vasıtasıyla Çetin Emeç yönetiminde Hürriyet Magazin bölümü Hafta Sonu Gazetesi'nde muhabir olarak çalışmaya başladı.
Muhabirlik yaptığı bir buçuk yılın ardından Şat Yapım'da organizasyon bölümüne girdi. Antalya, Anamur Girne, Akşehir festivallerinin yönetiminde çalıştı. Festivallerin bitişiyle Şat Yapım'ın da ticari hayatı son bulunca, Recep Aktuğ, Baha Boduroğlu, Ertuğrul Çayıroğlu ve Tuğrul Karataş ile birlikte Arı Yapım adlı bir şirket kurdu. Şirketin ilk sanatçısı Sezen Aksu, ilk ürünü de Kaybolan Yıllar'dı. Bu çalışmayı Türkiye'de olay haline gelen "Disko Fasıl" takip etti. Ancak bu birliktelik de fazla uzun sürmedi. Recep Aktuğ, 1976 yılında Türkiye'nin ilk eşlik vokal grubu olan Kısa Dalga Vokal Grubu'nu kurdu.
Kısa Dalga ilk gece çalışmasını Ayten Alpman ile Sheraton otelinde yaptı. 1978 yılında Antalya Altın Portakal Şarkı yarışmasına iki beste ile katılan Aktuğ ikincilik ve yedincilik ödülü kazandı. Aynı sene Ajda Pekkan ile yine Süper Show Sezen Aksu Caddebostan Maksim gazinosunda çalışmaya başladı. 1979 yılında Cantekin ile Eurovision'a katıldı, 1981 yılında Giden Gençliğe ve Canım adlı şarkılarıyla ilk kırkbeşliğini çıkardı.
1983 yılında Buğra Uğur'un bestesi ile Eurovision Türkiye birincisi olarak Çetin Alp ile Almanya'da Türkiye'yi temsil etti.
Birçok bestesi ve şarkı sözü çeşitli sanatçılar tarafından seslendirilen Aktuğ; birçok reklam filminde ve dizide de rol aldı.
Recep Aktuğ'nun Esen Müzik etiketiyle çıkmış Alışma Bana ve Siyah Gül adlı iki müzik albümü de bulunmakta.

Diskografi

Stüdyo albümleri

  • 2009: Alışma Bana
  • 2010: Alışma Bana DVD
  • 2011: Siyah Gül

Filmografi

BaşlangıçYapımRolNotlar
2004-2005Kurtlar VadisiEnder DemirayPodoso Cumhuriyeti Fahri Konsolosu
2008-2009KollamaHaldun
2008-2010Aşk-ı MemnuHilmi ÖnalFirdevs kızı Peyker'in eşi Nihat'ın babası
2012Fetih 1453XI. Konstantin PalaiologosBizans Son İmparatoru
2014Çılgın Dersane ÜniversitedeFuat HocaBeden Eğitimi Hocası
2015-günümüzPoyraz KarayelAdil TopalPoyraz'ın Babası
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]