Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

22 Eylül 2015 Reyting Sonuçları - Dizi Reytingleri 22 Eylül

22 Eylül 2015 Reyting Sonuçları - Dizi Reytingleri 22 Eylül,Reyting Sonuçları 22.09.2015,en çok izlenen diziler 22 eylül 2015 salı,tv Reyting Sonuçları 22 eylül hangi dizi birinci oldu total ab reyting sonuçları

22 Eylül Reyting Sonuçları açıklandı. TNS ve SBT 22 Eylül Salı Reyting kim lider? Aşk Yeniden mi? Bir Deniz Hikayesi reytingleri nasıl kaçıncı oldu? Atv ekranlarında yayınlanan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz mı ? Kaderimin Yazıldığı Gün dizisi reytingleri ? İşte 22 Eylül RAting sonuçları yayınlandı. Sizler için bu haftanın en çok izlenen dizisi açıklanır açıklanmaz burada sizlerle olacak..


Geçen haftanın reyting birincisi ve en çok izlenen dizisi Aşk Yeniden olmuştu.Hem TOTAL de hemde AB reyting sonuçlarında birinci olan dizi bu hafta kaçıncı oldu?

Atv ekranlarında yayınlanan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi Aşk Yeniden dizisinin ardından TOTAL de ve AB de 2. sırada yer aldı ..
Peki Reyting Nedir ? Reyting Sonuçları Neye Göre Belirleniyor? 

Televizyon dünyasında temel belirleyici olan reyting nedir Nasıl ölçülür? İzlenme payı kanalların başarısını nasıl gösterir?
1- İzleyici Ölçümü nedir ?
İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.

2- İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir ?
İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.

3- Türkiye'deki televizyonlar için izlenme oranları (reyting) ölçümleri nasıl yapılmaktadır?
Türkiye’de reyting ölçümü, Avrupa’da bir çok ülkede bu türden veriler üreten AGB Nielsen tarafından 1989 yılında başlatılmıştır. Günümüzde ise reyting ölçümlerini TNS gerçekleştiriyor..
1 Ocak 2005 tarihinden itibaren izleme ölçümleri, 21 il merkezinde ve bu il merkezlerinin 20.000 nüfus üstü kent-ilçelerinde olmak üzere Türkiyede 2201 hanede yapılmaktadır. Firmadan alınan bilgilerde söz konusu hane sayısının bu bölgelerdeki 5 yaş üzeri 38.935.633 kişiyi temsil ettiği belirtilmektedir.

4- A/B ve TOTAL Ne Demek?
Ölçüm yapılan dört tane grup var. A/B, C1, C2, D/E. Bu grupları oluştururken hane reisinin eğitim ve mesleğine bakılıyor. Eğitim düzeyi yüksek olan insanlar A/B dediğimiz grubu oluşturuyor. C ve D/E grubu ise daha alt geliri temsil eden insanlar. Total ise bütün bu grupların toplamı demek.

REYTING (TOPLAM İZLEME ORANI) % : Belirli bir zaman diliminin dakikası başına düşen ortalama izleyici oranı. Toplam türk televizyon seyircisinin izleme oranı %.

SHARE (İZLENME PAYI) % :
 Bir kanalın ve programın belirli bir zaman diliminde toplam televizyon izlemeden aldığı pay.
kaynak dizirehberi.org / Dizi Haberleri / Dizi Haber 
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]