Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

Büyük Sürgün Kafkasya 2. Bölüm TRT 1 Ekranlarında 22 Aralık 2015

Büyük Sürgün Kafkasya 2. Bölüm TRT 1 Ekranlarında 22 Aralık 2015,Büyük Sürgün Kafkasya 2. Bölüm özeti,Büyük Sürgün Kafkasya 2. yeni Bölüm


TRT 1 ekranının dört bölümlük dizisi Büyük Sürgün Kafkasya 2. bölüm fragmanı ile herkesi heyecanlandırdı. İlk bölümü ile büyük ses getiren dizinin yeni bölümünde neler olacak merak konusu. Büyük Sürgün Kafkasya 2. bölüm yeni bölüm TRT 1 ekranlarında detayla dizirehberi.org ta..


Büyük Sürgün, 1944 yılında Sovyetler Birliği lideri Stalin'in emriyle sürgün edilen Ahıska Türklerinin trajik hikayesini anlatıyor. Yaşadıkları topraklardan sürgün edilen binlerce insanın sahipsiz unutulmuş bir halkın yürek burkan hikayesi Büyük Sürgün Kafkasya 15 Aralık'tan itibaren sadece dört bölüm olarak TRT1 ekranlarında yayınlanacak.
Fırat Sünel'in 'Salkım Söğütlerin Gölgesinde' ve Gürsel Balcı'nın 'Sınırdaki Sır' adlı romanlarından serbest olarak uyarlanan dizinin senaryosu Ali Can Yaraş ve Özge Efendioğlu tarafından kaleme alındı. Çekimleri Makedonya'da gerçekleşen Büyük Sürgün Kafkasya, Ahıska Türklerinin trajik hikayesini izleyiciyle buluşturacak. 
Büyük Sürgün Kafkasya 2. bölümü ile 22 Aralık Salı akşamı TRT 1'de..

Büyük Sürgün Kafkasya Konusu

Büyük Sürgün Kafkasya, 1944 yılında Stalin'in emriyle sürgün edilen Ahıska Türklerinin trajik hikayesini anlatıyor. Yaşadıkları topraklardan sürgün edilen binlerce insanın, sahipsiz, unutulmuş bir halkın yürek burkan hikayesini anlatan Büyük Sürgün Kafkasya 15 Aralık'tan itibaren dört hafta süreyle TRT1 ekranlarında izleyiciyle buluşuyor. 

Fırat Sunel'in 'Salkım Söğütlerin Gölgesinde' ve Gürsel Balcı'nın 'Sınırdaki Sır' adlı romanlarından serbest olarak uyarlanan Büyük Sürgün Kafkasya her salı TRT1'de...

Büyük Sürgün Kafkasya 2. Bölüm Fragmanı ; 


Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]