Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

Seddülbahir 32 Saat TRT 1 Ekranlarında Başlıyor!

Seddülbahir 32 Saat dizisi ne Zaman başlıyor,Seddülbahir 32 Saat dizisi oyuncuları ,Seddülbahir 32 Saat dizisi karakterleri kim kimi canlandırıyor,Seddülbahir 32 Saat dizisi hangi gün


Seddülbahir 32 Saat dizisi 12 Ocak Salı'dan itibaren sadece dört bölüm olarak TRT1de... 
TRT’nin iddialı projelerinden “Seddülbahir 32 saat” dizisi 12 Ocak Salı akşamı saat 20.00’da yayınlanmaya başlıyor. Sadece dört bölüm sürecek dizi, gerek oyuncu kadrosuyla gerekse prodüksiyonuyla hayli iddialı görünüyor. Çanakkale savaşlarında Seddülbahir cephesindeki ilk 32 saatlik mücadeleyi anlatan Seddülbahir 32 Saat her Salı TRT1 ekranlarında yayınlanacak.
İbrahim Çelikkol, Murat Ünalmış, Uğur Güneş, Dolunay Soysert, İlker Aksum, Gülsüm Ali İlhan, Deniz Celiloğlu, Timur Ölkebaş, Ahmet Mekin ve Okan Yalabık gibi birçok ünlü oyuncunun rol aldığı dizinin yapımını Okur film üstleniyor. 
Çanakkale’de 5 ayrı lokasyonda kurulan film setinde çok sayıda figuran görev aldı. 750 adet kostüm dikildi, 750 adet silah ve 16 adet top yapıldı.  tabya ve siperlerin yeniden tasarlandığı yapım süreci yaklaşık 8 ay sürdü. çekimleri 4 ay da tamamlanan dizinin yönetmenliğini Yasin Uslu yaptı. Senaryosunu Funda Çetin’in yazdığı“Seddülbahir 32 saat” dizisinin müzikleri ise Yıldıray Gürgen imzasını taşıyor.
Çanakkale kara savaşlarının başladığı ilk gün olan 25 nisan sabahı, Binbaşı Mahmut Sabri komutasındaki 1050 kişilik Mehmetçik kendisinden kat be kat üstün düşman birliklerine karşı 32 saat hiçbir yardım ve destek almadan direndi Seddülbahir’de. Ve düşmanın ilerlemesini durdurdu.  İşte  “ Seddülbahir 32 saat” dizisi bu kahramanların hikayesini anlatıyor.   
Seddülbahir 32 Saat 12 Ocak'tan itibaren sadece dört bölüm olarak her Salı TRT1'de...
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]