Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

11 Ocak 2016 Reyting Sonuçları - Dizi Reytingleri 11 Ocak En Çok İzlenen Diziler

TV kanallarının reyting savaşı tüm hızıyla devam ediyor. 11 Ocak 2016 Pazartesi reyting canavarı hangi dizi veya hangi program oldu? İşte detaylar.

Hangi dizi ilk sırada?

Kanal D ekranlarında yayınlanan Güneşin Kızları 30. bölümünde yine nefesleri kesti.  Hiç şüphesiz Türkiye'de geniş bir hayran kitlesine sahip olan dizi bakalım listede kaçıncı sırada yer aldı. 11 Ocak Pazartesi reyting sonuçları birazdan haberimizde...Ayrıca Güneşin Kızları 31. Bölüm Fragmanı Yayınlandı buradan izleyebilirsini TIKLAYIN

ATV’nin büyük bir beğeniyle izlenen dizisi, Kırgın Çiçekler de son bölümüyle dün ekranlara geldi. Kırgın Çiçekler 11 Ocak Pazartesi reyting sonuçlarında bu hafta birinci olabilecek mi?

Star TV’nin Paramparça dizisi 48. Bölümüyle dün izleyici ile buluştu. Rakiplerine fark atan ve Pazartesi günlerinin lideri olan Paramparça dizisi bu sezon istenileni veremiyor. Paramparça dizisinin 11 Ocak reytinglerinde sıralaması birazdan... Paramparça 49. Bölüm fragmanı yayınlandı izle TIKLAYIN

11 Ocak Pazartesi Star TV yayın akışı- Paramparça 48. Bölüm Canlı İzle Star TV'de bu akşam hangi dizi ve programlar yayınlanacak? Star TV'de bu akşam reyting rekortmeni 'Paramparça' dizisi 48....

4 Büyükler Salon Turnuvası izleyicisini yine ekran başına kilitledi. Yayıncılığını ve yapımcılığını Acun Ilıcalı'nın üstlendiği Trabzonspor Veteran takımının Galatasaray Veteran takımı karşısında son dakikalarda turnuvaya tutunduğu ve Beşiktaş ile Fenerbahçe’nin karşılaştığı 4 Büyükler Salon Turnuvası Pazartesi reytinglerine nasıl bir etki edecek? TV8 11 Ocak reytinglerinde, Acun reyting sonuçları birazdan...


Peki Reyting Nedir ? Reyting Sonuçları Neye Göre Belirleniyor? 

Televizyon dünyasında temel belirleyici olan reyting nedir Nasıl ölçülür? İzlenme payı kanalların başarısını nasıl gösterir?
1- İzleyici Ölçümü nedir ?
İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.

2- İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir ?
İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.

3- Türkiye'deki televizyonlar için izlenme oranları (reyting) ölçümleri nasıl yapılmaktadır?
Türkiye’de reyting ölçümü, Avrupa’da bir çok ülkede bu türden veriler üreten AGB Nielsen tarafından 1989 yılında başlatılmıştır. Günümüzde ise reyting ölçümlerini TNS gerçekleştiriyor..
1 Ocak 2005 tarihinden itibaren izleme ölçümleri, 21 il merkezinde ve bu il merkezlerinin 20.000 nüfus üstü kent-ilçelerinde olmak üzere Türkiyede 2201 hanede yapılmaktadır. Firmadan alınan bilgilerde söz konusu hane sayısının bu bölgelerdeki 5 yaş üzeri 38.935.633 kişiyi temsil ettiği belirtilmektedir.

4- A/B ve TOTAL Ne Demek?
Ölçüm yapılan dört tane grup var. A/B, C1, C2, D/E. Bu grupları oluştururken hane reisinin eğitim ve mesleğine bakılıyor. Eğitim düzeyi yüksek olan insanlar A/B dediğimiz grubu oluşturuyor. C ve D/E grubu ise daha alt geliri temsil eden insanlar. Total ise bütün bu grupların toplamı demek.

REYTING (TOPLAM İZLEME ORANI) % : Belirli bir zaman diliminin dakikası başına düşen ortalama izleyici oranı. Toplam türk televizyon seyircisinin izleme oranı %.

SHARE (İZLENME PAYI) % :
 Bir kanalın ve programın belirli bir zaman diliminde toplam televizyon izlemeden aldığı pay.
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]