Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

12 Ocak 2016 Reyting Sonuçları (Gecenin Kraliçesi Reyting, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Reyting)

12 Ocak Reyting sonuçları büyük merakla bekleniyor. Salı akşamının vazgeçilmezleri ekranlara geldi, hayranları ekran başına kilitlendi. Fox TV’de romantik komedi Aşk Yeniden, Star TV’de 1. bölümüyle ekranlara gelen yeni dizi Gecenin Kraliçesi reytingleri nasıl kaçıncı oldu merak konusu, ATV’de ise fenomen reyting birincisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz vardı. Üç dizinin reyting savaşı nasıl sonuçlandı 12 Ocak Salı reyting sonuçları detayları… 12 Ocak 2016 dizi reytingler ,tv reyting sonuçları ve total ab sıralama sonuçları burada olacak. En Çok izlenen diziler burada sizlerle olacak


12 Ocak 2015 Salı reyting sonuçlarında kim birinci oldu? Şu anda herkes bu soruyu merak ediyor. Öyle ki Google’a sorular gelmeye başladı. 12 Ocak reytinglerde ipi kim göğüsledi, kim ikinci oldu, reytingler nasıl şekillendi? İşte merak edilenlerin cevabı…

ATV’nin fenomen reyting rekortmeni dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz solukları kesen son bölümüyle izleyicisiyle buluştu. Hızır’ın yeni oyunlarla karşılaştığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da macera son sürat devam etti ve 12 Ocak reytinglerinde ipi göğüslemeyi başardı.
A Haber’den ekranlara gelen ve Sarı Kırmızılı taraftarların ekran başına kilitlendiği Ziraat Türkiye kupası karşılaşması da nefesleri kesti. Karşıyaka ve Galatasaray’ın rövanş oynadığı kupa maçı izleyenleri ekrana bağladı. 12 Ocak reyting sonuçlarında A Haber de ikinci olmaya en yakın kanal.
Fox TV’nin muhteşem romantik komedi dizisi Aşk Yeniden kendi hayran kitlesi tarafından izlenmeye devam ediyor ve her daim ilk 5’te yer buluyor kendine. Fatih’in Reis Baba’ya gerçekleri anlattığı Aşk Yeniden dizisi son bölümüyle 12 Ocak reyting sonuçlarında kaçıncı oldu?
Ve reyting sonucu en çok merak edilen dizi Star TV’de ilk bölümüyle ekranlara gelen ve Murat Yıldırım ile Meryem Uzerli’nin başrol oynadığı Gecenin Kraliçesi’nin reytinglerde nasıl bir başarı yakalayacağı merak konusu. Dört gözle reytinglerinin nasıl olacağı beklenen Gecenin Kraliçesi Salı akşamı reytinglerinde kaçıncı oldu? Gecenin Kraliçesi reytingleri açıklandı mı ?
Reyting sonuçları açıklanır açıklanmaz burada sizlerle olacak.

TOTAL REYTİNG SONUÇLARI


AB REYTİNG SONUÇLARI


Peki Reyting Nedir ? Reyting Sonuçları Neye Göre Belirleniyor? 

Televizyon dünyasında temel belirleyici olan reyting nedir Nasıl ölçülür? İzlenme payı kanalların başarısını nasıl gösterir?
1- İzleyici Ölçümü nedir ?
İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.

2- İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir ?
İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.

3- Türkiye'deki televizyonlar için izlenme oranları (reyting) ölçümleri nasıl yapılmaktadır?
Türkiye’de reyting ölçümü, Avrupa’da bir çok ülkede bu türden veriler üreten AGB Nielsen tarafından 1989 yılında başlatılmıştır. Günümüzde ise reyting ölçümlerini TNS gerçekleştiriyor..
1 Ocak 2005 tarihinden itibaren izleme ölçümleri, 21 il merkezinde ve bu il merkezlerinin 20.000 nüfus üstü kent-ilçelerinde olmak üzere Türkiyede 2201 hanede yapılmaktadır. Firmadan alınan bilgilerde söz konusu hane sayısının bu bölgelerdeki 5 yaş üzeri 38.935.633 kişiyi temsil ettiği belirtilmektedir.

4- A/B ve TOTAL Ne Demek?
Ölçüm yapılan dört tane grup var. A/B, C1, C2, D/E. Bu grupları oluştururken hane reisinin eğitim ve mesleğine bakılıyor. Eğitim düzeyi yüksek olan insanlar A/B dediğimiz grubu oluşturuyor. C ve D/E grubu ise daha alt geliri temsil eden insanlar. Total ise bütün bu grupların toplamı demek.

REYTING (TOPLAM İZLEME ORANI) % : Belirli bir zaman diliminin dakikası başına düşen ortalama izleyici oranı. Toplam türk televizyon seyircisinin izleme oranı %.

SHARE (İZLENME PAYI) % :
 Bir kanalın ve programın belirli bir zaman diliminde toplam televizyon izlemeden aldığı pay.
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]