Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

Diriliş Ertuğrul 43. Bölüm Fragmanı İzle 27 Ocak 2016

Diriliş Ertuğrul 43. yeni bölüm fragmanı - izle

TRT 1'in fenomen Osmanlı dizisi Diriliş Ertuğrul 42. bölümüyle ekrana geldi. 20 Ocak Çarşamba akşamı yayınlanan dizi yine izlenme rekorlarını alt üst etti. İzleyiciler şimdi de Diriliş Ertuğrul 43. bölümde neler olacağını merak etmeye başladılar. Peki; Diriliş Ertuğrul 43. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?


TV izleyicileri tarafından en çok izlenen diziler arasında yer alan Diriliş Ertuğrul, 20 Ocak Çarşamba akşamı yayınlanan 42. bölümüyle yine izleyenleri ekran başına kilitledi. İlgiyle takip edilen dizinin takipçileri şimdi de yeni bölümü merakla beklemeye başladılar.

Peki; Diriliş Ertuğrul 43. bölüm fragmanı yayınlandı mı?, Diriliş Ertuğrul 43. bölümde neler olacak?, Diriliş Ertuğrul 42. Bölüm hangi gelişmelerle ekrana gelecek?

Bu soruların cevabını Diriliş Ertuğrul 43. bölümünde öğrenemeyecek olsak da önemli ipuçlarını fragman sayesinde öğrenebileceğiz. 


DİRİLİŞ ERTUĞRUL 43. BÖLÜM FRAGMANI
DİRİLİŞ ERTUĞRUL 42. BÖLÜM ÖZETİ
20 Ocak Çarşamba akşamı yayınlanan Diriliş Ertuğrul 42. bölümde Ertuğrul ve Alpleri, Karabek ve Tangur ile karşılaşırlar. Kılıcını çeken Ertuğrul, Moğolları bir bir kılıçtan geçirirken, Alpleri de canlı tek bir Moğol askeri kalmayana dek savaşırlar. Ertuğrul, kaçan Karabek'in peşine düşer. Tangut'ta Ertuğrul'u takip eder. Karabek yakalanmıştır. Ertuğrul onu konuşturmak ister ancak tek kelime etmeden Karabek ölür. 

Ertuğrul obaya döndüğünde, Korkut Bey, Hayme hatun ve diğerleri Goncagül'ü istemeye gitmiştir. Ertuğrul onları sofrada bulur. Gündoğdu'ya Goncagül'ü isterler. Gümüştekin ise planlarının gerçekleşmesinden memnundur ve büyük bir sevinçle kızı Goncagül'ü Gündoğdu'ya verir.


Ertuğrul, Artuk be ile görüşmeye gider ve Aksakallıların selamını getirdiğini söyler. Ardından Ertuğrul ile Artuk bey yola çıkarlar. Bu sırada Noyan, Tankut'la birlikte Karabek'in yerini Ertuğrul'un nasıl öğrendiğini merak etmektedirler. İçlerinde bir hain olduğundan şüphelenen Noyan, bunun kim olduğunu bulmak için araştırma içerisindedir.Aksakallılar toplanmıştır. “Bizim için dünyada tek bir Türk kalsa bir devlet vardır” derler. Nizamı Alem için can vermek, şehit olmak ister diye sorulduğunda herkes elini kaldırır. Şehadet şerbetini içeceklerdir.

En iyi savaşçılarını seçecekler, işaret geldiğinde Moğollara saldıracaklardır. “Gazanız mübarek ola, fethiniz bol ola” diyerek herkesi gönderirler ancak Ertuğrul hariç. Süleyman Şah’ın oğluna ahvalin çok çetin olduğunu söyler ak sakallı. Ertuğrul “eğer bir diriliş başlayacaksa evvela aklımızı ve gönlümüzü geri kazanmalıyız” der. Ertuğrul, Bizans’ın yakınında bir yere gönderilecektir.

Gündoğdu’yla söz kesen Goncagül, babası ve Aytolun’la durum değerlendirmesi yapmaktadırlar. Korkut bey’in ölümünü beklemekte olan üçlü, Sadettin Köpek’ten gelen destekten bahsederler. Bu desteği karşılıksız yapmayacak olan Sadettin Köpek ve Gümüştekin’in ortak isteği Ertuğrul’un canıdır.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİNİN KONUSU

13. Yüzyıl… Dünya yeni kudretini arıyordu. Ve Anadolu, emperyallerin kavgaya tutuştuğu bir diyardı. 1071’de Türklerin girdiği bu topraklara şimdi, Haçlılar ve Moğollar da ortak olmak istiyordu. Akdeniz, Karadeniz, Balkanlar, Kafkasya ve Mezopotamya yeni sahibini arıyordu. İşte bu yangın yerinde, bizim hikayemizin kahramanı Ertuğrul da, 400 çadırlık obasına bir yurt arıyordu.

Yıllardır yersiz ve yurtsuz kalan Kayılar, Ertuğrul’dan acılarına, çilelerine ve yolculuklarına son verecek bir yurt istiyordu. Ertuğrul, göğü çadır, yeri yatak eyleyerek zor bir mücadeleye talip oldu. Tapınak Şövalyeleri ve vahşi Moğollar onun en büyük düşmanlarıydı.

Ertuğrul, ümitlerin tükendiği bir çağda nice zorluğa göğüs gererek, azmi ve sabrı sayesinde düşmanlarını yendi ve Kayı boyuna bir yurt verdi. Bu yurtta üç kıtada altı asır hüküm sürecek olan dünyanın en ihtişamlı devleti Osmanlı İmparatorluğu kuruldu.


Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]