Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

Gece Kraliçesi Kartal kimdir - Gece Kraliçesi Kartal Karakteri Gerçek Adı Murat Yıldırım Kimdir

Gece Kraliçesi Kartal kimdir - Gece Kraliçesi Kartal Karakteri Gerçek Adı Murat Yıldırım Kimdir ,Gece Kraliçesi Kartal karakterini kim canlandırıyor gerçek adı ne ,Gece Kraliçesi Selin rolü Murat Yıldırım  Kimdir  biyografisi hangi dizilerde oynadı instagram hesabı

Gecenin Kraliçesi Kartal karateri ; dizimizin erkek başrol oyuncusu. Kartal babası Aziz tarafından öldürülmüş yetim bir çocuktur ve Aziz'in kızı Esra ile evlidir.Esra ile evliliğinden mutlu değildir ve gerçek aşkı Fransa'da iş için gittiğinde Selin'de bulur. Selin ile yaşamış olduğu ilişkiden birde çocukları vardır. Kartal Selin'i Fransa'da bırakıp Türkiye'ye dönmüştür.
Murat Yıldırım kimdir? (Kartal)

Murat Yıldırım, 1979 yılında Konya'da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümününden mezun oldu. 2008'de Fırtına dizisinin setinde tanıştığı Burçin Terzioğlu ile evlendi ve 2014'te boşandılar. 

2004 yılında "Bütün Çocuklarım" dizisinde Mesut karakterini canlandıran Yıldırım, kariyerine Büyük Yalan dizisi ile devam etti. 2006 yılında "Fırtına" dizisinde başrol oynayarak parladı. 

"Araf" filminde ilk kez başrol oynadı. "Asi" dizisinde canlandırdığı "Demir" karakteri ile ününü artırdı. 2009 yılında "Aşk ve Ceza", 2012 yılında "Suskunlar" dizisinde Ecevit karakterine hayat verdi. Organize İşler, Güz Sancısı, Kırımlı ve son olarak Kocan Kadar Konuş filmlerinde rol adı.

Annesi ve babası aslen Mardinli olan Yıldırım, babasının öğretmenlik görevi nedeniyle 1979'da Konya'da doğdu.[1] Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümününden sekizinci senesinde mezun oldu.

Özel hayatı
20 Haziran 2008'de Fırtına dizisinin setinde tanıştığı Burçin Terzioğlu ile evlendi. 30 Haziran 2014'te ise boşandılar.

Yıldırım, Ekim 2015'te İstanbul 19. Ağır Ceza Mankemesi'nin kararınca "uyuşturucu kullanmak" suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı, "örgüt kurmak, yönetmek ve üye olmak" suçundan beraat etti.[2] Mahkeme, hapis cezasının bir yıldan daha az olması nedeniyle cezayı erteledi.

Kariyeri
Tiyatro ve müziğe ilgi duyan Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları'na (YÜO) katıldı ve 3 yıl amatör olarak tiyatroda oynadı. YÜO'daki arkadaşları aracılığıyla televizyon dünyasına giren Yıldırım'ın televizyonla ilk tanışmasını sağlayan, 2003 yılında “Ölümsüz Aşk” dizisinin bir bölümünde küçük bir rol alması oldu. Fakat dizi yalnızca 11 bölüm sürdü.

2004 yılında Bütün Çocuklarım dizisinde "Mesut" karakterini canlandıran Yıldırım, oyunculuğa Büyük Yalan dizisi ile devam etti.

2006 yılında ilk uzun soluklu çalışması olan Fırtına dizisinde başrol oynayarak ün kazandı. Aynı yıl sinemada Altın Portakal ödülüne aday olan Araf filmi ile ilk kez başrol oynadı.

Başrolünü paylaştığı Tuba Büyüküstün ile Asi dizisinde "Demir" karakteri ile ününü perçinledi. Demir, 25 sene sonra, varlıklı biri olarak Antakya'ya geri dönen ve buradan toprak alan bir gençtir. Demir ve Asi arasında geçen gurur yüklü aşk ise dizinin konusunu oluşturmaktadır.

2009 yılında ise Asi dizisi sona erdikten sonra TMC yapım şirketi ile Aşk ve Ceza adlı dizi için anlaşma imzalayan Yıldırım, dizide başrolü oynadı.


2012'de Tims Productions'ın yapımcılığını üstlendiği Show TV'de yayınlanan Suskunlar'da Ecevit karakterini canlandırdı. Dizide çocuk yaşta başlarından geçen bir kaza sonucunda girdikleri çocuk hapishanesinde yaşadıkları kötü olayların ardından suskun kalmayı seçen dört çocuğun büyüdükten ve ayrı yollarda ilerledikten sonra bir gün intikam almak için bir araya gelmeleri anlatılır.


Rol Aldığı Diziler ve Filmler

Sinema
YılBaşlıkRolüNotlar
2005Organize İşler(figüran)
2006ArafCenk
2009Güz SancısıBehçetOyuncu (başrol)
2014KırımlıSadık TuranOyuncu (başrol)
2015Kocan Kadar KonuşSinanOyuncu (başrol)
2016Kocan Kadar Konuş: DirilişSinanOyuncu (başrol)
Televizyon
YılBaşlıkRolüNotlar
1999Ayrılsak da Beraberiz
2003Hayat Bilgisi
Patron Kim?(Konuk Oyuncu)
Ölümsüz Aşk
2004Bütün ÇocuklarımMesut
Büyük YalanOkan
2006-2007FırtınaAliOyuncu (başrol)
2008-2009AsiDemirOyuncu (başrol)
2009Ey Aşk NerdesinPolis(Konuk Oyuncu)
2009-2010Aşk ve CezaSavaşOyuncu (başrol)
2012SuskunlarEcevitOyuncu (başrol)
2015Gecenin KraliçesiKartalOyuncu (başrol)

Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]