Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

Gece Kraliçesi Selin Kimdir - Gece Kraliçesi Selin Karakteri Gerçek Adı Meryem Uzerli Kimdir

Gece Kraliçesi Selin kimdir - Gece Kraliçesi Selin Karakteri Gerçek Adı Meryem Uzerli kimdir
kimdir ,Gece Kraliçesi Selin karakterini kim canlandırıyor gerçek adı ne ,Gece Kraliçesi Selin rolü Meryem Uzerli kimdir  biyografisi hangi dizilerde oynadı instagram hesabı

Gecenin Kraliçesi Selin Karakteri dizimizin kadın başrol oyuncusu. Karakter Açıklaması
Babası Türk, annesi Fransız, Nice'te küçük bir parfüm dükkanı olan parfümör. Kartal'ın ilk gördüğünde aşık olduğu kadındır.Aziz'in aşık yıllar sonra aşık olduğu kadındır.
Meryem Uzerli kimdir? (Selin)

Meryem Uzerli Kimdir (Vikipedi), 12 Ağustos 1983 yılında Almanya'da doğdu. Hamburg'ta Schauspiel Studio Frese'de oyunculuk ve tiyatro eğitimi almıştır. 2011 yılında "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde Hürrem karakteriyle tanınmış ve başarılı oyunculuğu ile iki kez en iyi kadın oyuncu, ve bir kez TV Yıldızları Özel Ödülü'ne layık görülmüştür. 2012 yılında ise Drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. 

12 Ağustos 1983 tarihinde, 4 çocuklu bir ailenin en küçük ve ikinci kızı olarak Almanya Hessen'in Kassel Şehri'nde Türk babadan ve Alman anneden dünyaya gelmiştir. İlerleyen yaşlarında Hamburg'a yerleşmiş ve Schauspiel Studio Frese'de oyunculuk ve tiyatro eğitimi almıştır.

İki ağabeyi ve bir ablası vardır.[3] Oyuncu 8 ay süren seçmeler sonrasında Meral Okay‘ın yazdığı, Timur Savcı’nın yapımcılığını yaptığı 2011 yılının dizilerinden olan "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde Hürrem Sultan rolünü canlandırmıştır.

Uzerli, aynı zamanda Almanya'da birçok dizide ve birçok filmde rol almış bir oyuncudur. Ana dili Almanca olan genç oyuncu, aynı zamanda iyi derecede İngilizce biliyor. Türkçesi ise bugün oynadığı Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırmış olduğu Hürrem Sultana paralel olacak kadar gelişmiştir.

Timur Savcı'nın yapımcılığını üstlendiği ve senaryosunu Meral Okay -ölümünün ardından Yılmaz Şahin- 'ın yazdığı Muhteşem Yüzyıl adlı diziye bir Hürrem Sultan seçmek için Türkiye'de bütün oyuncu ajansları, bütün tiyatro kurslarından oyuncular seçilerek onlar arasında eleme yapılmıştır. Uzerli, aralarından en uygunu görüldü ve Almanya'dan çağırılarak Hürrem Sultan rolünü üstlendi.

2011 yılında Hürrem Sultan rolü için iki kez en iyi kadın oyuncu, ve bir kez TV Yıldızları Özel Ödülü'ne layık görülmüştür. 2012 yılında ise Drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır.

Genç oyuncu, 2012 yılından beri Elidor Türkiye'nin reklam yüzü olmuştur ve birçok Elidor reklamında oynamıştır.

2013 yılında Muhteşem Yüzyıl'da Hürrem Sultan karakterini canlandıran Meryem Uzerli, tükenmişlik sendromu hastalığına yakalanıp diziden ayrılmıştır.


10 Şubat 2014'te Lara isimli kızı dünyaya geldi.


Filmografi

Filmografi Hangi Dizilerde Oynadı Hangi Filmlerde Rol Aldı ?
ÜlkeYılBaşlıkRolüAçıklamaFormat
 Almanya2008Inga LindströmBrittaYardımcı OyuncuTelevizyon dizisi
 Almanya2009Das total verrücktes WochenendeYardımcı OyuncuSinema Filmi
 Almanya2009The LineAnnaKısa Film
 Almanya2009Sterne über dem EisÖğrenciYardımcı OyuncuSinema Filmi
 Almanya2010Journey of No ReturnHostesYardımcı OyuncuSinema Filmi
 Almanya2010Ein Fall für zweiAnkelYardımcı OyuncuTelevizyon dizisi
 Türkiye2011-2013Muhteşem YüzyılHürrem SultanBaşrol OyuncusuTelevizyon dizisi
 Türkiye2016Annemin YarasıMarijaBaşrol OyuncusuSinema Filmi
 Türkiye2016Gecenin KraliçesiŞirinBaşrol OyuncusuTelevizyon dizisi
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]