Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

Gecenin Kraliçesi Nerede Çekiliyor - Gecenin Kraliçesi Dizisi Çekimleri Nerede Yapılıyor ?

Gecenin Kraliçesi Nerede Çekiliyor - Gecenin Kraliçesi Dizisi Çekimleri Nerede Yapılıyor,star tv Gecenin Kraliçesi dizi seti nerede ,Gecenin Kraliçesi dizisi çekimleri nerede gerçekleştiriliyor,Gecenin Kraliçesi nerde çekimi yapılıyor,Gecenin Kraliçesi dizi setine nasıl gidilir çekimler nerede detaylar haberimizde ; ayrıntılar dizirehberi.org ta..


Gecenin Kraliçesi, Fransa'da Grasse şehrinin muhteşem doğa görüntülerinde başladı. Dizinin çekimleri Rize Ayder yaylasında ve İstanbul'da gerçekleştirildi. Kartal ve Selin’in tanışmaları büyük bir tesadüf ile başladı. Bu tanışma aynı günün akşamında aşka dönüşmeye başladı. Hatta ilk başlarda ikilinin arasında çatışma yaşansa da akşam yemeğe çıkan Kartal ve Selin için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Dizinin baş kadın karakteri Selin, annesiyle Grasse’de yaşayan ve butik bir parfüm dükkanı işleten fakat Karadenizli olan babası kaybolmuş bir genç kızdır. Başrolü paylaşan erkek karakter Kartal ise bir iş adamıdır. Babası Mustafa’yı öldürten Aziz’le birlikte bunu bilmeden yaşayan ve ona baba diyen Kartal’ın babasını öldüren Osman ise aslında Selin’in babası. 

Dizinin kilit karakterlerinden olan ilk bölümde Aziz ise sert ve duygusuz erkek portresi çiziyor.  Aziz'in karısı ölmüştür. Ailesi bağları zayıf ve soğuk.. Kendi oğlu Mert, Kartal’ın gölgesinde kalmış, beceriksiz bir karakter. Ona üzülen halası ise Mert’ten yana tavır alan hırslı bir karakter.

Kartal ve Selin akşamki yemekten sonra Kartal’a Gecenin Kraliçesi’ni göstermeye götürür. Gecenin Kraliçesi; tomurcukları bir gecede açan ama sabaha kadar solan bir çiçek. Ömrü bu kadar kısa olduğu için ona sahip olmak imkansız..  Kartal o kadar aşık olur ki bir gecelik de olsa bu aşkı yaşamak için her şeye razıdır. Selin ise hep Kartal’ın döneceği günü beklemeye başlar.

O gecenin sabahında Türkiye’ye dönmek zorunda kalan Kartal'a Selin'in bir sürprizi vardır. Bu sürpriz aşklarını sürecek büyük aşklarının imzası olacaktır. Selin bu aşkın kokusunu Kartal için hazırlar ve havaalanına yetiştirir. Buraya kadar herşey güzeldir fakat Selin'in bişediği çok öenmli bir ayrıntı vardır. Kartal'ın İstanbul’a dönünce ortaya çıkar. Kartal Aziz’in kızıyla evlidir. Fakat Kartal kendini öldürmeye kalkan Aziz’in kızı Esra’yla mecburen evlenmiştir. Esra bir çocukları olsun istemektedir çünkü ona göre evliliklerini kurtarabilecek yegane şey budur. Zoraki yürütmeye çalıştığı bu evliliği bitirmek üzere döndüğü gün Esra'yla yemeğe çıkarlar. Kartal orada başkasına aşık olduğunu ve boşanmak istediğini söyler. Bunu duyan Esra çıldırır. Yemek çıkışı arabayı kullanan Esra senin başkasına yar etmam diyerek bilerek kaza yapar. Esra, psikolojik sorunları olduğu açıkca belli olan takıntılı biridir. Fakat en büyük takıntısı Esra Kartal’dır. Hastanede Kartal’ın Selin’le olan telefon konuşmasına şahit olan Aziz, bu kadının kim olduğunu öğrenmek için Kartal’ın arkadaşı Emre’yi sorguya çeker ancak Emre yine de hiçbir şey söylemez.

Aziz Kartal’la da yüzleşir ve ondan aşkını söküp atmasını ve unutmasını aksi halde o kızı öldüreceğini ima ederek tehdit eder.. Bu arada Selin de İstanbul’a gelir. Emre’den Kartal’la ilgili bilgi ister ancak telaşlanan Emre onu bir otele yerleştirir. Kartal, otele gelir fakat Selin’i oldukça kötü karşılar. Selin'e evli olduğunu, yaşadıklarının sadece bir rüyadan ibaret olduğunu  ve bir daha yoluna çıkmamasını söyler. Selin perişan olur. Aziz'in tehditini göz önüne alan Kartal'ın böyle yapmaktan başka çaresi kalmamıştır. Selin’i geri göndermek ve hayatını kurtarmak için buna mecburdur.

Aradan 4 yıl geçmiştir. Selin’in bir oğlu olmuştur. Bu çocuk, Kartal’la yaşadıkları tek gecelik aşkın meyvesidir ve onun doğum günü partisini kutlamaktadırlar. Tüm bunlar yaşanırken, Karadeniz’den gelen gizemli bir mektup bazı sırları ortaya çıkaracaktır. Mektubu gönderen Sadık, Selin’in kardeşidir. Sadık, Selin’in babasının Türkiye’deki karısından olan oğludur Mektupta Selin’i Türkiye’ye davet ederler. Selin bu fikre sıcak bakar ve oğlu Osman’la birlikte gitmek ister fakat  annesi rahatsızdır. Gitmesinin engelleyebilecek bir diğer neden Kartal’la karşılaşması ihtimalidir. Selin bundan korksa da Osman’ı da alıp Türkiye’ye gelir. Selin’in abisi Sadık, Aziz’in yanında çalışmakta olan bir garibandır. Ancak ortada yine bir sorun vardır.  Selin, Aziz’in babalarını Batum’a kaçırdığını öğrenmiştir.

Aziz de o sırada tesadüfen Karadeniz’e gelmiştir. Sadık'tan başka Osman’ın oğlu bir de kızı olduğunu öğrenmiştir. Selin'le karşılaşmaları da küçük biir kaza sonucu tesadüfen gerçekleşir. Bayılıp yere düşen Aziz'in karşısında gördüğü ilk kişi Selin'dir. Ve ondan itibaren Selin’e karşı farklı duygular beslemye başlar. Kartal ise aradan bunca sene geçmesine rağmen Selin’i hala unutamamıştır. Fakat işler iyice karışmış ve Aziz Selin’e aşık olmuştur. Selin ise Aziz'in şefkatli tarafından etkilenmiştir. Aziz Selin'le evlenmeye kararlıdır. Bu amaçla ailesiyle tanıştırmak üzere Selin'i eve yemeğe davet eder. Tanışacağı kişiler arasında elbette Kartal da vardır. Ve tekrar karşılaştıkları o ilk andan sonra neler olacak? Kartal'ın aslında canını korumak için kendisinden uzaklaştığını bilmeyen Selin önümüzdeki bölümde Kartal'a nasıl bir tepki verecek? Dizinin asıl hikayesinin önümüzdeki 2. bölümden sonra başlayacağı tahmin ediliyor.

Gecenin Kraliçesi'ni izlemek için nedenler

- Meryem Uzerli sayesinde tükenmişlik sendromu kavramı gündelik hayatımıza kadar girdi. ’Tükenmişlik sendromunu nedir ne değildir günlerce tartışıldı. Bir insanın her tür sorumluluğu, ünü, parayı gözünü kırpmadan nasıl bir kenara itip ortadan kaybolabileceğini, Meryem Uzerli’yle öğrendik.. Aylarca olurdu, olmazdı diye tartışıldı, tartıştık... Ayşe Arman’ın röportajından sonra Meryem’i anlamaya başladık. Şimdi ise herkesin başına gelebilecek tükenmişlik sendromunun alt edilebileceğini ve belki de eskisinden de güçlü devam edebileceğine tanık olmak için..

- Ayrıca Meryem Uzerli’nin aksanını da en az oyunculuğu kadar sevip konuştuk. Kendine has bir tınısı olan o kırık Türkçeyi yeniden duymak için..

- Suskunlar dizisinden sonra ekran uzunca bir süre ara veren Murat Yıldırım’ı özleyip özlemediğimizi görmek, bıraktığımız yerden devam edip edemeyeceğimizi test etmek için.. Adından söz ettiren ‘Kocan Kadar Konuş’ serisi ile özlediğimiz farkettik, yine alkışladık fakat televizyon ekranında da eski ilişkimiz devam ediyor mu sorusunun yanıtını görmek için..

- Usta oyuncu Uğur Polat’ın canlandırdığı, oğlunun bir babaya ihtiyacı var diyen karakterin diziye bir ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’ ivmesi katıp katmayacağını merak ettiğimiz için..

- Seda Akman, Funda Eryiğit, Burak Deniz, Deniz Celiloğlu, Selim Bayraktar, Ömür Arpacı, Nihan Büyükağaç gibi seyirciyle iyi ilişki kurmuş bugüne kadar başarılı oyunculuklarıyla kendinden söz ettirmiş oyuncuların dizinin alt yapısını nasıl dolduklarını görmek için izleyeceğiz.

MERYEM UZERLİ 3 YIL ARADAN SONRA STAR EKRANLARINA DÖNDÜ 
Başrollerini Meryem Uzerli ve Murat Yıldırım ve Uğur Polat'ın paylaştığ "Gecenin Kraliçesi" Star ekranlarında. Her salı 20.00'de Gecenin Kraliçesi..Gecenin Kraliçesi 1. bölümündeki birçok sahne Güney Fransa’da, dünyanın parfüm merkezi olarak kabul edilen Grasse şehrinde çekildi. Gerek prodüksiyonu, gerekse oyuncu kadrosuyla adından oldukça söz ettiren Gecenin Kraliçesi'nin oyuncu kadrosunun diğer isimlerini; Selim Bayraktar, Funda Eryiğit, Seda Akman, Burak Deniz ve Deniz Celiloğlu gibi başarılı oyuncular oluşturuyor.

Meryem Uzerli kimdir? (Selin)

Meryem Uzerli, 12 Ağustos 1983 yılında Almanya'da doğdu. Hamburg'ta Schauspiel Studio Frese'de oyunculuk ve tiyatro eğitimi almıştır. 2011 yılında "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde Hürrem karakteriyle tanınmış ve başarılı oyunculuğu ile iki kez en iyi kadın oyuncu, ve bir kez TV Yıldızları Özel Ödülü'ne layık görülmüştür. 2012 yılında ise Drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. 

Murat Yıldırım kimdir? (Kartal)

Murat Yıldırım, 1979 yılında Konya'da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümününden mezun oldu. 2008'de Fırtına dizisinin setinde tanıştığı Burçin Terzioğlu ile evlendi ve 2014'te boşandılar. 2004 yılında "Bütün Çocuklarım" dizisinde Mesut karakterini canlandıran Yıldırım, kariyerine Büyük Yalan dizisi ile devam etti. 2006 yılında "Fırtına" dizisinde başrol oynayarak parladı. "Araf" filminde ilk kez başrol oynadı. "Asi" dizisinde canlandırdığı "Demir" karakteri ile ününü artırdı. 2009 yılında "Aşk ve Ceza", 2012 yılında "Suskunlar" dizisinde Ecevit karakterine hayat verdi. Organize İşler, Güz Sancısı, Kırımlı ve son olarak Kocan Kadar Konuş filmlerinde rol adı.

Seda Akman kimdir?

Seda Akman, 13 Ocak 1978'de Kütahya'da doğdu. Bilkent Üniversitesi'nde diksiyon ve oyunculuk üzerine eğitim gördü. 1999'da Best Model of Turkey yarışmasında Best Fotomodel seçildi. 1999 yılında İstanbul'a geldi ve 2000-2004 yılları arasında Number One ve Dream TV’de farklı programlarda sunuculuk yaptı.  Yer aldığı diziler arasında Bir İstanbul Masalı, Kanlı Düğün, Emret Komutanım, Annem, Mükemmel Çift ve Behzat Ç., Acil Servis yer almaktadır. 

Uğur Polat kimdir? (Aziz)

Uğur Polat, 4 Eylül 1961 yılında İstanbul'da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarından mezun oldu. 1978 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu'na katıldı. Çevirdiği birçok sinema filmi ile ödüle layık görüldü. Salkım Hanım'ın Taneleri ile Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Erkek Oyuncu"; Bütün Kapılar Kapalıydı sinema filmi ile 1990 yılında Ankara Film Festivali'nde "Umut Veren Oyuncu" ödülünü aldı. Son olarak "Ulan İstanbul" dizisinde Kandemir Nevizade karakterini canlandırmıştır.

Funda Eryiğit kimdir? (Seda)

Funda Eryiğit, 1 Mart 1984 yılında Hollanda'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Canım Ailem, İstanbul Altınları, Eski Hikaye, Uçurum ve son olarak Karadayı dizisinde rol almıştır. Dizide takıntılı, psikolojik sorunları oluşan Esra karakterini canlandırıyor.

Burak Deniz kimdir?

Burak Deniz, 1989 yılında İstanbul'da doğdu. Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Toprak karekteri ile karşımıza çıkarken, Medcezir dizisindeki Aras karakteri ile tanındı. Kçak dizisinde de rol alan oyuncunun Gecenin Kraliçesi'nde nasıl bir karaktere hayat vereceği henüz bilinmiyor.

Deniz Celiloğlu kimdir?

Deniz Celiloğlu, 1 Ocak 1986 yılında Bulgaristan'da doğdu. Mimar Sinan Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunu olan Deniz Celiloğlu birçok sayıda tiyatro oyununda rol aldı. Kanıt adlı dizide Komiser Selim rolüyle tanındı. "Ev" ve "Tamam Mıyız?" filmlerinde başrol oynadı. 2010 yılında Müge Celiloğlu ile evlenen Deniz Celiloğlu, 2013 'te boşandı. 
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

4 yorum :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]