Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

Kösem Sultan Nasuh karakteri kimdir? Kösem Sultan Nasuh gerçek adı ?

 Kösem Sultan Nasuh kimdir? Kösem Sultan Nasuh karakteri kim canlandırıyor. Tolga Tuncer hayatı ve biyografisi. Tolga Tuncer kimdir? İşte merakla beklenen Kösem Sultan Toılga Tuncer hangi dizilerde oynadı gerçek adı ne ? tanıyalım. 
Kösem Sultan Nasuh kimdir? Kösem Sultan Nasuh karakteri kim canlandırıyor. Tolga Tuncer hayatı ve biyografisi. Tolga Tuncer kimdir? İşte merakla beklenen Kösem Sultan Toılga Tuncer tanıyalım. 
Star TV’nin yeni dizisi Kösem Sultan seyirciden tam not almayı başardı. Tolga Tuncer’in canlandırdığı Kösem Sultan Nasuh kimdir? Tolga Tuncer biyografisini sizler için araştırdık. İşte detaylar…

Sezonun en iddialı yapımı Kösem Sultan ekrandaki yolculuğuna başladı. Merakla beklenen Kösem Sultan, ülkemizin yurt dışına ihracat ettiği en önemli dizidir. Bu yüzden büyük bir bütçe ile çekimleri gerçekleştiriliyor. Özel olarak hazırlanan platolarda birbirinden ünlü isimler yeteneklerini sergiliyor. Osmanlı İmparatorluğuna dair önemli tarihi bilgilerinde seyirciye sunulduğu dizi akademisyenler tarafından da ilgiyle takip edilmektedir. Padişah 1. Ahmed’in hasekisi olan Kösem Sultan diziye adını vermiştir. Osmanlı’nın en önemli kadını olarak değerlendirilen Kösem hakkında bugüne kadar sayısız kitap kaleme alınmasına rağmen görsel bir çekim yapılmamıştı. Osmanlı’nın yükseliş döneminin sona erdiği ve duraklama dönemine geçişin temsili olan bir süreç işlenmektedir. 

Aynı zamanda savaş sahnelerine yer verileceği açıklandı. Haremdeki olayların abartıldığı yönündeki eleştiriler ise tamamen tarihi olaylara dayandırılmadığı ve senaryo olduğu yönünde savunulmaktadır. Beren Saat’in canlandıracağı Kösem Sultan karakteri bizzat Osmanlı yönetimini ele geçirecektir. İnişli çıkışlı bir hayatı olan Kösem’in ihtiras, hırs ve öfkesine tanıklık edeceğiz. Zengin oyuncu kadrosu arasında Nasuh karakterine Tolga Tuncer hayat verecek. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Tiyatro bölümünden mezun olan oyuncu tiyatro izleyicisi tarafından yakından tanınmaktadır. Genç Osman oyununda başrolde karşımıza çıkmış ve uzun yıllar kapalı gişe oynamıştır. Öte yandan Sümeyye Erdoğan ile yaşadığı tatsız olayla gündeme gelmiş ve tartışmaların fitilini ateşlemişti.  Nasuh karakteri yeniçeri üzerinde etkili olacak olan birisidir. Ankara Devlet Tiyatrosunda halen görev alan Tuncer, televizyon ekranına geçişini maddi nedenlere bağlamaktadır. Ayrıca, tarihe özel bir ilgisi olduğu için Kösem Sultan’daki rolünü şans olarak değerlendirmiştir.
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]