Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

TRT 1 Yunus Emre Dizisi Nerede Çekiliyor - TRT 1 Yunus Emre Dizisi Hangi Dönemi Anlatıyor

TRT 1 Yunus Emre Dizisi Nerede Çekiliyor - TRT 1 Yunus Emre Dizisi Hangi Dönemi Anlatıyor merak konusu. Aşkın Yolculuğu Yunus Emre Dizisi ikinci sezonuyla ekranlara 19 Ocak 2016 tarihinde yeniden başlayacak.

TRT 1 Ekranlarında yayınlanan  Aşkın Yolculuğu Yunus Emre Dizisinin çekimleri nerede gerçekleştiriyor ayrıntılar dizirehberi.org ta


13. YÜZYIL DÜNYASI ANLATILIYOR

Yunus’un tasavvuf yolunda, hakikate ulaşmak için yaptığı yolculuğu ve bu yolda başta kendi nefsiyle olmak üzere verdiği savaş ile çektiği çileyi konu alan dizi, prodüksiyonuyla da dikkat çekiyor. 


Dizinin çekimleri için ; Beykoz Kundura Fabrikası’nda 13. yüzyılın dünyası inşa edilirken, ikinci sezonda açık ve kapalı platolara 5 bin metre plato ilave edildi. 15 bin metre kare kapalı ve açık platolarda Nallıhan Çarşı ve dükkânları, medrese, dergâh, ahi ocağı, han, konak, tekke, gibi mekânlar inşa edildi. Yine dizi için 400 kostüm ve 250 başlık üretilirken, toplamda 6 bin metre kumaş kullanıldı. Döneme ait 2 bine yakın araç, gereç ve alet ise sıfırdan imal edildi.
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

8 yorum :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]