Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

Tolga Çevik Tiyatro Oyuncusu 28 Subat 2016

Doğum12 Mayıs 1974 (41 yaşında)
İstanbul
Uyruk Türkiye
Evlilik(ler)iÖzge Yılmaz Çevik (9 Eylül 2004 - )
ÇocuklarıTan (Erkek)
Tuna (Kız)
Ebeveyn(ler)iReyhan Çevik (Anne)
Çetin Çevik (Baba)
Meslek(ler)Tiyatro, sinema ve TV oyuncusu
KökenMersin
Etkin yıllar1996-günümüz


Tolga Çevik (d. 12 Mayıs 1974, İstanbul), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, komedyen. Avrupa Yakası adlı dizide Sacit Kıral karakterini canlandırmış ve daha sonra diziden ayrılarak kendi hazırladığı Komedi Dükkanı adlı programa ağırlık vermiştir. 2014 yılı içerisinde ise Arkadaşım Hoşgeldin ile devam etmiştir.
Hayatı

1996 yılında Central Missouri State Üniversitesi'nin Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk bölümünden mezun olmuş ve eğitimi sırasında Amerikalı aktör Robin Williams'tan eğitim almıştır. Amerika'daki eğitimini tamamladıktan sonra Hadi Çaman Tiyatrosu'nda profesyonel hayatına başlamıştır.
BKM oyuncusu olan Çevik, genellikle BKM yapımı film, dizi ve oyunlarda rol alır. Topluluğun Bana Bir Şeyhler Oluyor oyunu dışında,Yeditepe Oyuncuları'nın Kelebekler Özgürdür oyununda rol aldı.
Cem Yılmaz'ın kardeşi Özge Yılmaz ile evlidir. Bir kız (Tuna) ve bir erkek (Tan) çocuk babasıdır. Komedi Dükkanı adlı programı TRTden sonra Star TV'de 2010-2011 sezonunda açmıştır. 15 Haziran 2011 tarihinde program "Yolun Sonu"adlı bir bölüm ile noktalanmıştır. Arkadaşım Hoşgeldin adlı Avrupa turnesini bitirdikten sonra, 31 Aralık 2013 den itibaren Kanal D'de yayınlanan Arkadaşım Hoşgeldin oyunu 2015 Ocak ayında final yapmıştır.

Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]