Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

DİRİLİŞ ERTUĞRUL'UN 60.BÖLÜM FRAGMANI

DİRİLİŞ ERTUĞRUL'UN 60.BÖLÜM FRAGMANI


60. BÖLÜMDE NELER OLACAK

Sungurtekin'in yaralanması sonucu kardeşinin kanına girmekle suçlanan Ertuğrul yeniden obada istenmeyen kişi oldu. Hayme ana herkesin içinde Ertuğrul'a tokat atarak onu da verdiği kararda daha ısrarcı olmaya ittiğinin farkında değildi. Annesinden yediği tokatın da etkisiyle bayrak çeken Ertuğrul, artık açık açık ayrılacağını ve yeni kuracağı obanın beyi olacağını dillendirmeye başladı. 
Bu sırada kayı obasında beylik seçimleri erkene alınarak Gündoğdu'nun bey olmasını isteyen Hayme Hatun'a karşı, Ertuğrul da beyliğe aday olduğunu ilan etmiştir. Ancak toy'dan beklenen karar çıkmaz ve Gündoğdu bey seçilir. Bu durumda obadan ayrılmaktan başka çaresi kalmayan Ertuğrul, bir avuç alp ve ailesi ile obadan ayrılacak kendi beyliğini kuracaktır.
Obada işler karışıkken Sadeddin Köpek de Ertuğrul'un katlini ilan etmiş, yanındakileri de öldürmeleri konusunda adamlarına emir vermiştir. Ertuğrul'u geleceği için bir tehdit olarak gören Köpek, planlarını hayata geçirmek için bu engeli kaldırabileceğini düşünmüş, adamlarını Ertuğrul'un ve alplerinin peşinden yollamıştır.
Noyan ve Sungurtekin'in ise akıbeti belli değil. Siz ne dersiniz


Diriliş Ertuğrul'un 59.Bölüm özeti
Diğer yanda Noyan'ı yakalayan Ertuğrul Turgut Alp ile kararları yüzünden karşı karşıya gelmiş, bunun sonucunda Turgut alp yollarını ayırmak zorunda kalmıştı. Bölüm sonunda Ertuğrul'un peşine düşerek Sultan Alaattin'in isteğini yerine getirmeye çalışan Sungurtekin Noyan'dan aldığı darbe sonrası yaralanmıştı.59. bölümde obada büyük olaylar yaşandı. Ertuğrul'un isteği üzerine Halime sultan obadaki hatunları taşınmaya ikna etmeye çalışırken Selcan'a yakalanmış, durumu açıklamak zorunda kalmıştı. Bu hareketi kulağına gidince sinirden çılgına dönen Hayme Ana, Ertuğrul'a ve Halime'ye karşı durarak tepkisini göstermiş hatta Ertuğrul'u reddetme noktasına gelmişti
.Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]