Dizi Haberleri

[tv-magazin][bleft]

Son Gönderiler

[yayin-akisi][twocolumns]

Poyraz Karayel Ünsal Karakteri Kimdir - Mustafa Alabora Biyografisi Kimdir

Poyraz Karayel Ünsal Karakteri Kimdir - Mustafa Alabora Biyografisi Kimdir,Poyraz Karayel Ünsal Özbakan Karakterini kim oynuyor gerçek adı ne,Poyraz Karayel dizisi Ünsal rolünü kim canlandırıyor gerçek ismi, mustafa alabora kimdir kaç yaşında hangi dizilerde oynadı

Kanal D ekranlarında yayınlanan Poyraz Karayel Dizisi oyuncu karakterlerinden Ünsal Karakteri kimdir, Ünsal Özbakan rolünde oynayan Mustafa Alabora Biyografisi dizirehberi.org olarak derledik .

Poyraz Karayel Ünsal Özbakan Kimdir Gerçek Adı ?

Poyraz'ın kayınpederi, Sinan'ın dedesi. Ünlü ve zengin bir gazete patronu.Poyraz'ı çocuğundan ayırmak için elinden geleni yapan ve vekalet davası açan Ünsal Özbakan gücünü kullanarak Sinan'ı babasını görmemesi için elinden geleni yapar.

Mustafa Alabora Biyografisi Hayatı ?
( Vikipedia ) İstanbul Şişli'de doğup, büyüyen Mustafa Alabora, Sabahattin Alabora ve Nur Hayat Fatma Pınar'ın oğludur. Talatpaşa Ortaokulu'nu bitirdikten sonra, İstanbul Belediye Konservatuarı'ndan mezun olmuştur. 

1968-1969 yıllarında Halk Oyuncuları'nda oynadıktan sonra, Vasıf Öngören, Halil Ergün ve Erdoğan Akduman'la Ankara Birliği Sahnesi'ni kurdu. 1972 yılında siyasi tutuklu olarak 2,5 yıl cezaevinde kaldı. Kent Oyuncuları, İstanbul Şehir Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu gibi tiyatrolarda pek çok rolde oynadı. TV'de pek çok seslendirme yaptı. Uzun yıllar MSM - Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde öğretim üyesi olarak görev yaptı ve tiyatro bölüm başkanlığını sürdürdü. Kurtuluş ve Kara Melek adlı TV dizilerinde oynadı. Mustafa Alabora, oyuncu Memet Ali Alabora'nın babasıdır. Ünlü Türk bestekarı Selahattin Pınar Mustafa Alabora'nın dayısıdır. Derya Alabora kuzenidir.
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :


Populer Dizi Haberleri

[dizi-fragmani][threecolumns]

grids

[dizi-haber][grids]